Biznes i technologie przyszłości

>> wtorek, 5 marca 2013

W tegorocznych Targach Kielce związanych z spawalnictwem, obróbką blach i metali udział bierze około 400 firm z całego świata. To liderzy branży pokazujący najnowocześniejszy sprzęt także w sposób dynamiczny. W tym samym czasie odbywają się także targi pomiarowe CONTROL – STOM oraz wystawa EXPO-SURFACE czyli impreza dotycząca ochrony powierzchni i po raz pierwszy kompozytom.Na STOM-TOOL w Kielcach prezentowane są najnowsze technologie, obrabiarki, maszyny i narzędzia oraz materiały stosowane do obróbki metali. Swoje stoiska mają tu także instytucje, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe. Targi są wysoko oceniane przez wystawców z Polski i zagranicy.

Targi Urządzeń dla SpawalnictwaNa STOM-BLECH to najnowsze technologie i maszyny do obróbki blach m.in. nowoczesne cięcia laserowe i wodą, gięcie, wykrawanie czy malowanie. Nie brakuje maszyn i narzędzi oraz materiałów stosowanych do obróbki blachy. W Targach Kielce można zapoznać się również z innowacyjnymi metodami grawerowania, szlifowania czy polerowania.Przy organizacji STOM Targi Kielce wspierają Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Politechnika Świętokrzyska oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej.Odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO organizowane są przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy. W ramach wystawy prezentowane są najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne. Wystawie towarzyszą pokazy nowoczesnych maszyn, urządzeń i metod spawania.

CONTROL-STOM to okazja do zaprezentowania najnowszych technologii i zdobycia niezbędnej w branży wiedzy. Na Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej, które w 2013 roku odbędą się od 19 do 21 marca, pokazane zostanie nowoczesny sprzęt kontroli pomiarowej, aparatura badawcza i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych. Swój udział w wystawie zadeklarowali już między innymi Mahr Polska, Oberon czy Carl Zeiss. Dodatkowym atutem wystawy są spotkania branżowe, szkolenia, prezentacje i konferencje.

W połowie marca w Targach Kielce odbędą się także IV Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni. Zakres branżowy wystawy został poszerzony o modne i ważne w każdej dziedzinie gospodarki kompozyty.

Kompozyty już teraz z powodzeniem stosowane są w wielu znaczących dziedzinach gospodarki, takich jak chociażby budownictwo, medycyna, motoryzacja, czy też technika lotnicza i kosmonautyczna, jednakże ich zastosowanie wciąż obejmuje kolejne branże. Nie dziwi więc fakt, iż materiały te cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Najbliższa edycja Targów EXPO-SURFACE będzie zatem doskonałym miejscem prezentacji własnych osiągnięć, nie tylko w dziedzinie ochrony przed korozją, ale również nowości, w zakresie materiałów kompozytowych. Dlatego już teraz zapraszamy do udziału w targach, zarówno producentów produktów kompozytowych, półfabrykatów z tworzyw sztucznych, jak i dostawców branży kompozytów, firmy produkujące i/lub zajmujące się obróbką powierzchniową, a także przedsiębiorstwa, oferujące szerokiego rodzaju usługi doradcze.

Na wystawie ponadto prezentowane będą technologie oraz urządzenia do nanoszenia powłok ochronnych, sprzęt do czyszczenia i przygotowania oraz pokrywania powierzchni, specjalistyczne środki chemiczne, jak również urządzenia czy systemy do obróbki powierzchni. Po raz pierwszy w halach pojawią się przedsiębiorstwa proponujące gamę kompozytów. Produkty zaprezentuje w sumie kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy.

Wystawie towarzyszyć będą specjalistyczne dyskusje i spotkania połączone z warsztatami. Zorganizuje je wspierająca targi EXPO-SURFACE Akademia Górniczo – Hutnicza.

Wśród produktów prezentowanych na tych wystawach znaleźć można kilkadziesiąt premier i nowości.

0 komentarze:

Prześlij komentarz