Największe targi przemysłowe na Śląsku – podsumowanie

>> wtorek, 9 listopada 2010

W Expo Silesia zakończyły się trzy imprezy o charakterze przemysłowym. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET oraz Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT połączyły pokrewne sektory, dając możliwość szerokiej prezentacji ofert. Targi odwiedziło ponad sześć tysięcy zwiedzających, głównie z branży, którzy wzięli udział nie tylko w wystawie, ale także w specjalistycznych konferencjach i seminariach.


Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING pod patronatem Ministra Gospodarki i Instytutu Spawalnictwa, doceniane są nie tylko w Polsce, ale i w całej Środkowo-Wschodniej Europie. Tegoroczne wydarzenie było okazją do prezentacji technologicznych innowacji i urządzeń dedykowanych zastosowaniom przemysłowym, nie zabrakło także niespodzianek i nowości branżowych. Targom towarzyszyła konferencja naukowo-techniczna „Zaawansowane technologie spawalnicze” Instytutu Spawalnictwa, pod patronatem naukowym Komitetu Budowy Maszyn PAN.
W programie targów znalazły się także kursy spawania i przecinania tlenowego, organizowane przez gliwicki Ośrodek Kształcenia Spawaczy oraz konkurs dla specjalistów z branży: Mistrz Spawania,
w którym oceniane były prawidłowość i dokładność wykonania spawania.

W tym samym terminie odbyły się Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET – jedyna w Polsce impreza branżowa poświęcona w pełni tematyce stali i metali nieżelaznych.
Głównym wydarzeniem towarzyszącym targom była największa w Polsce konferencja PUDS – „Rynek stali w Europie środkowo-wschodniej”, w której wzięło udział 300 specjalistów z branży. Konferencja, nad którą patronat objęło Ministerstwo Gospodarki, dotyczyła obecnej kondycji branży stalowej oraz kierunku, w jakim ona zmierza. Wśród wystąpień znalazły się prezentacje Janusza Piechocińskiego, Tadeusza Syryjczyka, a także przedstawicieli firm dystrybucji stali reprezentowanych przez: Roberta Wojdynę, prezesa Konsorcjum Stali oraz Jerzego Bernharda, prezesa Stalprofilu. Można było także wysłuchać prezentacji m.in. Członka Zarządu ArcelorMittal Poland, Stefana Dzienniaka.
Targom SteelMET i ExpoWELDING towarzyszyła czwarta edycja Targów Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT, stanowiąca okazję do prezentacji nowoczesnych urządzeń, maszyn i technologii polimeryzacji oraz nanoszenia powłok galwanicznych celem zabezpieczenia powierzchni płaskich przed ścieraniem.
W ramach targów odbyło się międzynarodowe seminarium „Powłoki metalowe w ochronie przed korozją”, którego organizatorem był warszawski Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Dyskusje i wykłady toczyły się wokół wymagań konstrukcyjno-technologicznych konstrukcji stalowych przeznaczonych do cynkowania zanurzeniowego, odporności korozyjnej czy kosztów eksploatacji powłok na bazie cynku. Wszystkie te branże – hutnicza, antykorozyjna i spawalnicza przenikają się i są ze sobą powiązane. Z możliwości spotkania ich przedstawicieli w jednym miejscu i czasie wynika wiele korzyści. Podczas tegorocznych targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 200 wystawców m.in. z Niemiec, Czech, Białorusi oraz Chin.

1 komentarze:

Anonimowy,  15 listopada 2010 18:26  

lipa wszędzie to piszą;/

Prześlij komentarz