Szkolenia techniczne

>> czwartek, 25 października 2012


TÜV Akademia Polska zaprasza na najbliższe szkolenia:

Specjalista Spawalnik TÜV - rozpoczęcie I zjazdu szkolenia 19 listopada 2012 r., Zabrze

Osoba, która ukończy szkolenie to wykwalifikowana osoba nadzoru spawalniczego o podstawowej wiedzy technicznej według PN-EN ISO 14731, wystarczającej do planowania, wykonywania, nadzorowania oraz badania zadań i odpowiedzialności ograniczonego zakresu technicznego, który obejmuje wytwarzanie prostych i mniej skomplikowanych konstrukcji i wyrobów spawanych, a także do kierowania systemem zapewnienia jakości spawania według EN ISO 3834-3/4.

Uzyskane kwalifikacje pozwalają na przykład na samodzielne nadzorowanie wykonawstwa stalowych konstrukcji budowlanych klasy 2. i 3. według PN-B-06200, stalowych konstrukcji budowlanych klasy A i B według DIN 18800-7:2008-11, jak również budowlanych konstrukcji stalowych i aluminiowych klasy EXCL2 według najnowszej normy EN 1090-2 i 3 lub nadzorowania wykonawstwa metodami spawalniczymi pojazdów szynowych i ich części składowych w zakładach o poziomie certyfikacji CL2 i CL3 wg normy EN 15085-2.

Certyfikat Specjalista Spawalnik TÜV (TÜV Schweißfachmann) jest dokumentem wystawionym przez niezależną międzynarodową jednostkę PersCert TÜV w Berlinie, poświadczającym posiadanie kompetencji wymaganych przez normę EN ISO 14731.



Certyfikowany kontroler jakości powłok malarskich

3-6 grudnia 2012 r., Zabrze

Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za prowadzenie działań w zakresie kontroli jakości w firmach wytwarzających zabezpieczone powłokami antykorozyjnymi zbiorniki, rurociągi, aparaty, maszyny oraz konstrukcje stalowe różnego przeznaczenia.



Przygotowanie zakładu do wdrożenia i certyfikacji zakładowej kontroli produkcji wg normy EN 1090 – warsztat szkoleniowy

11 grudnia 2012 r., Warszawa

Szkolenie skierowane jest do firm produkcyjnych w zakresie konstrukcji stalowych i aluminiowych, a w szczególności do osób odpowiedzialnych za systemy zapewnienia jakości i działy produkcyjne. Ponadto szkolenie kierowane jest do kierownictwa technicznego, konstruktorów, technologów, inżynierów produkcji, inżynierów spawalników, pracowników kontroli jakości oraz inspektorów BHP i ochrony środowiska.



Dyrektywa maszynowa 2006/42/WE

5-6 grudnia 2012 r., Zabrze

Szkolenie skierowane jest do kierownictwa technicznego, konstruktorów mechaników i automatyków, osób odpowiedzialnych za spełnianie wymagań oznakowania CE, osób odpowiedzialnych za przebudowę maszyn, technologów i inżynierów produkcji, pracowników służb utrzymania ruchu i kontroli jakości oraz inspektorów BHP i ochrony środowiska.


Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 32 273 21 82 oraz adresem e-mail aleksandra.pieniazek@pl.tuv.com

TÜV Akademia Polska Sp. z o.o.
ul. Wolności 327, 41-800 Zabrze
tel. 32 273 21 82

Czytaj dalej...

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING

>> piątek, 12 października 2012

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING rozpocznie się już 16 października w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Targi organizowane wspólnie z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach stanowią prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali. Pozwalają również odpowiedzieć na pytania dotyczące pozycji branży, jej potrzeb i osiągnięć.
Na tegorocznej edycji Targów ExpoWELDING swój udział potwierdziło niemal 150 firm z Polski, jak i Niemiec, Czech, Chin, Włoch czy Danii, Szwajcarii, Tajwanu, Austrii, Kanady i Szwecji.

Na stoiskach wielu firm, zobaczyć będzie można szeroką ofertę nowości. Wiele z nich przygotowały firmy: Kemppi, SUPRA ELCO, Fronius Polska, TÜV NORD Polska, STIGAL, H.Cegielski-SERVICE, ECKERT AS, Elesa+Ganter Polska, Fabryka Narzędzi "GLOB", KLINGSPOR, SOMAR S.A. Szczegóły i pełna lista prezentowanych nowych produktów dostępna jest na stronie Targów.
Ponadto wspomniana firma Fronius Polska, podczas wszystkich dni targów organizuje konkurs „wirtualne spawanie”, wykorzystujące maszynę Fronius "Virtual Welding" przeznaczoną do nauki spawania. Do konkursu będzie mógł przystąpić każdy zainteresowany. Wygrać można cenną nagrodę - TransPocket 1500.

Na stoisku firmy Kemppi podczas targów będzie powstawało dzieło sztuki. Jego autorem będzie Jan Kargul, młody artysta, który kształci się na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Firma chce przedstawić nieco odmienne spojrzenie na urządzenia spawalnicze, które idealnie sprawdzają się nie tylko w zakładach produkcyjnych lub warsztatach ale także w pracowniach artystycznych. Efekty twórcy i pracę na żywo oglądać można w czasie trzech dni twargowych.

Tradycyjnie w trakcie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2012, Instytut Spawalnictwa zorganizuje 54. Naukowo-Techniczną Konferencję Spawalniczą pod hasłem SPAWALNICTWO. OSIĄGNIĘCIA - POTRZEBY - WYZWANIA.

Tegoroczna edycja wystawy poszerzona jest o ofertę tematyki BHP. Miesięcznik „Promotor BHP" (wyd. Elamed) zorganizuje przy tej okazji konferencję „Bezpieczna praca spawacza”. Spotkanie odbywać się będzie drugiego dnia Targów.

Wśród wydarzeń towarzyszących ponownie znalazł się konkurs Mistrz Spawania organizowany przez firmę „Harispal” pod patronatem Expo Silesia, który kierowany jest do zawodowych spawaczy. W trakcie konkursu każdy uczestnik wykona spawanie elementów, natomiast jury oceniać będzie prawidłowość i dokładność wykonania złącza spawanego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł „Mistrza Spawania”.

Organizatorzy Targów zapraszają również Wystawców do udziału w Konkursie, którego celem jest nagrodzenie lub wyróżnienie najciekawszych, innowacyjnych produktów lub rozwiązań związanych tematycznie z branżą spawalniczą prezentowanych na stoiskach w ramach Targów ExpoWELDING 2012. Nagrodą w konkursie jest Medal Expo Silesia.

Targi w tym roku swoim patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Katowice. Branżowego Patronatu udzielają m.in. Urząd Dozoru Technicznego, Polska Izba Spawalnicza czy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Czytaj dalej...

Specjalistyczne szkolenia branżowe

>> piątek, 5 października 2012

TÜV Akademia Polska
TÜV Akademia Polska zaprasza Państwa na specjalistyczne szkolenia branżowe:

Szkolenie techniczne

Warsztat szkoleniowy EN 1090 – Przygotowanie zakładu do wdrożenia i certyfikacji zakładowej kontroli produkcji wg normy, 11 grudnia br., Warszawa

Szkolenia z zakresu badań nieniszczących


Badania magnetyczno-proszkowe MT (1+2), 15-19 października br., Warszawa

Badania radiograficzne RT 2, 5-15 listopada br., Zabrze

Ocena zdjęć radiograficznych RT 2 FAS, 8-15 listopada br., Zabrze

Badania ultradźwiękowe UT 1, 5-15 listopada br., Zabrze

Badania penetracyjne PT (1+2), 5-9 listopada br., Warszawa

Badania wizualne VT (1+2), 5-9 listopada br., Zabrze

Badania ultradźwiękowe UT 2, 19-30 listopada br., Zabrze

Badania prądami wirowymi ET (1+2), 26 listopada-6 grudnia br., Zabrze

Badania prądami wirowymi ET 1, 26 listopada-1 grudnia br., Zabrze

Badania magnetyczno-proszkowe MT (1+2), 10-14 grudnia br., Zabrze

Badania wizualne VT (1+2), 10-14 grudnia br., Szczecin

Szkolenia z zakresu badań nieniszczących 3. stopnia

Badania penetracyjne PT 3, 20-22 listopada br.

Wszystkie szkolenia 3-go stopnia odbywają się w ośrodkach zewnętrznych na terenie Polski.

Więcej informacji na stronie www.akademia.tuv.pl, pod numerem telefonu 32 273 21 82 oraz adresami e-mail: daria.hawrot@pl.tuv.com (szkolenia z zakresu badań nieniszczących) lub aleksandra.pieniazek@pl.tuv.com (szkolenie techniczne).

Serdecznie zapraszamy!

TÜV Akademia Polska Sp. z o.o.
ul. Wolności 327
41-800 Zabrze
tel. 32 273 21 82
akademia@pl.tuv.com
www.akademia.tuv.pl

Czytaj dalej...